Podložka pre kardiopulmonálnu resuscitáciu BEURER RH 112 Lifepad

€49,99 / ks €41,66 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.4.2024

Poskytnite prvú pomoc bezpečne a rýchlo.

"Väčšina zástav srdca sa deje doma."

Detailné informácie

Podrobný popis

Poskytnite prvú pomoc bezpečne a rýchlo.

"Väčšina zástav srdca sa deje doma."

Mnohí poskytovatelia prvej pomoci sú pri núdzovej situácii spočiatku nervózni a nevedia, čo v takejto situácií robiť.
Podložka pre kardiopulmonálnu resuscitáciu BEURER RH112 Lifepad vás prevedie procesom resuscitácie a pomôže vám správne vykonať správne kroky.


LifePad sa ľahko používa a nevyžaduje žiadne predchádzajúce znalosti. Všetky kroky, ktoré je potrebné vykonať v prípade núdze, sú jasne znázornené priamo na produkte. Ak chcete začať, všetko, čo musíte urobiť, je potiahnuť prúžok batérie. Okamžite zaznie akustický signál, ktorý nastavuje rytmus kompresie. Červené značky jasne naznačujú, ako ju umiestniť na hrudník, a vyvýšená plocha pomáha správnemu umiestneniu rúk. LifePad je vyrobený z pružného materiálu a prispôsobí sa tvaru tela človeka. Môžu ho používať osoby staršie ako 12 rokov.


Vďaka svojej kompaktnej veľkosti A5 (21 x 16 cm) možno túto šikovnú prenosnú podložku perfektne uložiť doma, na cestách v ruksaku alebo v aute a v prípade núdze je rýchlo po ruke. Dá sa použiť aj v kombinácii s defibrilátorom (akustický signál je možné vypnúť).
Podložka pre kardiopulmonálnu resuscitáciu BEURER RH112 Lifepad - Keď záleží na každej sekunde!


Charakteristika a technické údaje:

 

 • Vizuálna spätná väzba prostredníctvom farebných LED diód na udržanie optimálneho kompresného tlaku
 • Akustický signál na určenie optimálnej rýchlosti kompresie 100 úderov za minútu
 • Jednoduché polohovanie vďaka inštrukciám a označeniu priamo na podložke
 • Prenosná a ľahko skladovateľná vďaka kompaktným rozmerom a flexibilnému materiálu
 • Vyvýšená povrchová časť na ruky pomáha správnemu umiestneniu
 • Prispôsobí sa individuálnemu tvaru telac (3)
 • Možno použiť v kombinácii s defibrilátorom (zvuk je možné vypnúť)
 • Patentovaná technológia
 • Na použitie osobami vo veku 12 a viac rokov
 • IP 44 - odolná voči striekajúcej vode
 • Produkt na jedno použitie
 • Napájanie 1x batéria CR2032 (v balení)
 • Rozmery produktu (DxŠxV): 210 x 160 x 3 mm (výška krytu: 15 mm)
 • Hmotnosť produktu: cca 130 g
 • Záruka: 5 rokov
 • Zdravotnícka pomôcka


Ľudský mozog nemôže počas zástavy srdca prežiť bez kyslíka viac ako päť minút, pričom každá minúta zvyšuje pravdepodobnosť vážnych následkov. Podľa Nemeckej spoločnosti pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu (DGAI) tí, ktorí zasahujú pri prvej pomoci, podnikajú potrebné kroky na záchranu života len v približne 40 percentách prípadov zástavy srdca v Nemecku. Veľa ľudí je zo situácie nervóznych, majú obavy, či neurobia niečo zlé alebo nevedia, čo robiť. Väčšina núdzových situácií sa stane neočakávane a môžu kedykoľvek postihnúť kohokoľvek. Ako vrchol na tohtoročnom MEDICA, Beurer predstavuje nový LifePad, ktorý pomáha pri resuscitačných opatreniach. Cieľom je zmierniť strach a byť schopný okamžite zasiahnuť v prípade núdze.


Resuscitácia laikom, teda neprofesionálnym pomocníkom, je často prvým krokom k záchrane života. Ale keď dôjde k núdzovej situácii, mnohí ľudia sú najprv šokovaní a sami sa neodvážia pokúsiť sa o resuscitáciu. Každý rok to stojí tisíce životov. Pri použití jednoduchých resuscitačných opatrení sa však pravdepodobnosť prežitia môže strojnásobiť, ak sa napríklad okamžite vykoná masáž srdca.


LifePad je vybavený systémom akustickej a vizuálnej spätnej väzby, ktorý indikuje optimálnu hĺbku a frekvenciu kompresie. Rytmický signál udáva frekvenciu 100 úderov za minútu. Pri každom akustickom signáli sa musí použiť kompresia a po každom akustickom signále sa musí uvoľniť. Farebný indikátor navyše pomáha udržiavať odporúčaný kompresný tlak. Dostatočný tlak sa aplikuje iba vtedy, keď sú všetky LED diódy plne rozsvietené. To poskytuje konkrétne vedenie, pomoc a pokoj pri vykonávaní život zachraňujúcich resuscitačných opatrení, najmä pre laikov v naliehavých núdzových situáciách.


Resuscitačná pomôcka bola vyvinutá patentovanou technológiou spolu so švajčiarskou spoločnosťou Innotas AG, ktorá sa zaoberá medicínskou technológiou. Beurer spolupracuje aj s Nadáciou Björna Steigera, ktorá už viac ako 50 rokov pracuje na zlepšovaní núdzových asistenčných a záchranných služieb v Nemecku.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: